Uuring võimaldab reaalaja-PCR meetodil määrata tampooniga kogutud proovimaterjalist (ureetra-, tupe-, emakakaelakanalikaapest) või uriiniproovist järgmiste tekitajate DNA olemasolu:
Chlamydia trachomatis on üks sagedasemaid sugulisel teel levivate nakkuste põhjustajaid, mis võib kulgeda kuni 80% naistel ja 50% meestel asümptomaatiliselt. C. trachomatis’e infektsiooni peetakse üheks steriilsuse sagedaseks põhjuseks nii meestel kui naistel. Lisaks on naistel enamlevinumaiks klamüdioosi avaldumise vormideks tservitsiit ning sellega kaasnev uretriit, endometriit ning väikevaagna põletik (PID). Meestel võib klamüüdia tekitada uretriiti, epididümiiti, proktiiti. Väljaspool suguteid võib C. trachomatis põhjustada reaktiivset artriiti, Reiteri sündroomi ja konjuktiviiti. Vastsündinul võib põhjustada vastsündinu konjunktiviiti või pneumooniat, kui nakatumine toimub vaginaalse sünnituse käigus.
Neisseria gonorrhoeae levib enamasti otsese kontakti teel kuse- ja suguteede või suu ja neelu limaskestade kaudu. Vastsündinud võivad nakatuda perinataalselt urogenitaalsesse gonorröasse sünnituskanali läbimisel. Gonorröa kliiniline pilt on erinev meestel, naistel ja lastel. Infektsioon võib olla genitaalne ja ekstragenitaalne, sümptomaatiline ja asümptomaatiline. Gonokokk võib naistel põhjustada emakakaelapõletikku, uretriiti, proktiiti, väikevaagna põletikku, farüngiiti ja konjuktiviiti. Rasedusaegset gonokokkinfektsiooni on seostatud raseduse katkemise, enneaegse sünnituse, lootekestade rebendi ja madala sünnikaaluga. Meestel võib põhjustada uretriiti, epididümiiti, prostatiiti, proktiiti, farüngiiti ja konjunktiviiti.
Trichomonas vaginalis on suguelundites parasiteeriv anaeroobne algloom, mis levib trofosoidina sugulisel teel ühelt inimeselt teisele. Naistel esineb parasiit tupes, meestel eesnäärmes ja kusejuhas. Naistel on iseloomulik infektsiooni paljukoldelisus – kahjustuvad tupp, ureetra, emakakaelakanal ja tupeesikunäärmed. Meestel avaldub infektsioon uretriidina. Trihhomoniaas suurendab vastuvõtlikkust lihtherpeseviirusele (HSV), inimese papilloomiviirusele (HPV) ja inimese immuunpuudulikkuse viirusele (HIV).
Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum, Mycoplasma genitalium, Mycoplasma hominis on liigid, mida võib sageli leida kuse-ja suguteedes, mistõttu nad võivad üle kanduda nii sugulisel teel, kuid ka vertikaalselt emalt lapsele. Samas on erinev liikide kliiniline tähendus:
Mycoplasma genitalium´i on viimastel aastatel hakatud pidama oluliseks suguhaiguse tekitajaks, mida ei tohiks leiduda terves sugutraktis. M. genitalium tekitab tservitsiiti ja uretriiti, mille komplikatsioonideks võivad olla naistel PID ja meestel prostatiit.
Mycoplasma hominis esineb terve naise suguteedes harva, kuid ta on oluline komponent bakteriaalse vaginoosi korral. Ta võib astsendeeruda, tekitades väikevaagna põletikke (PID), mis on sageli seotud sünnituse või abordiga, võib põhjustada püelonefriiti, vaginiiti (sageli koos Gardnerella vaginalis´ega ja anaeroobidega) ja salpingiiti.
Ureaplasma liike võib tihti leida tervete inimeste suguteedes ning võivad osutuda patogeeniks ainult teatud tingimustel. Ureaplasma urealyticum on kõige levinum urogenitaaltrakti mükoplasma liik. U. urealyticum ja U. parvum võivad põhjustada meestel uretriiti ja epididümiiti. Peale selle võivad tekitada nad lootekestade ja platsenta infektsiooni ning nii enneaegsetel kui ajalistel vastsündinutel raskeid infektsioone (sepsis, meningiit, pneumoonia).